דירות להשקעה בבאר שבע, דירות למכירה בבאר שבע, טיפים למכירת נכס, טיפים לסוכני נדל"ן

יום כיפור – האם זה הזמן לחשבון נפש?

לקראת תקופת החגים בכלל ויום כיפור בפרט עולה שאלת חשבון הנפש. בתקופת החגים אנו מבלים זמן רב מחוץ למעגל השגרה השוחק ומפנים זמן לשיח פנימי. אך האם זו התקופה היחידה בה אנו צריכים לבצע חשבון נפש?

כמה מאתנו באמת עושים בדיקה עצמית באופן קבוע במהלך החיים?

מתי אנו שואלים את עצמנו שאלות על חיינו? עושים בדק בית לגבי תחומים שונים בחיינו?

ובכן, חשבון נפש מומלץ לעשות עם עצמנו באופן שוטף, כדאי להפסיק לנוע כמו בסרט נע, אלא לעצור ולשאול את עצמנו שאלות כמו: מה באמת חשוב לי בחיי? האם אני חי חיים מלאים כפי שאני באמת רוצה? איך אני מתנהל מול הקרובים לי? בני זוג, ילדים, חברים?

מתי אמרתם לאחרונה למשפחה, לבן / בת זוג כמה אתם אוהבים אותם?

ובכן, כדאי שתנצלו את חייכם עד תם, תתחילו לחשוב מחוץ לקופסא, תעזו לחלום וליישם!

הפוגה קלה מידי פעם בחיינו, קרי חשבון הנפש, ההתבוננות העמוקה לתוכנו יכולה להפוך אותנו לאנשים מודעים יותר לעצמנו, לסביבה, ולהפחית את תכונות האוטומט שבתוכנו. לימדו להשקיע בעצמכם!

רובנו מובלים על ידי "תבניות מחשבתיות" – דפוסים שנוצרו אצלנו במוח על מנת שנוכל להתמודד עם מצבים בחיינו בצורה יותר קלה, או לא נתמודד בכלל כמו למשל:

חשש מהצלחה כי…, ניסיון העבר, חשש מכישלון ועוד… הדפוסים הללו מקבעים אותנו ומונעים מאתנו להתקדם בחיים. עם זאת, ככל שתהיו יותר מודעים לעצמכם, יתרונות, חסרונות, תוכלו להילחם ולהתגבר על דפוסים שמעכבים אתכם בחייכם.

אותו חשבון נפש ועצירה מתמדת, הכוללת בדק בית, יעזרו לכם להיות יותר אקטיביים בחייכם.

הפתרון לחיים טובים יותר הוא אולי לקחת יותר אחריות על חייכם, לא להאשים סיטואציות, אנשים סביבכם, לא להאשים את הבנקים במינוסים שלכם, לא להאשים את בן / בת הזוג בבעיות בזוגיות, אלא לעשות חשבון נפש כיצד אתם יכולים לשנות את הדברים? מה אתם יכולים לעשות כדי להתגבר על הבעיות? איך אתם יכולים לשמח את בן הזוג / בת הזוג שלכם? הרי אתם יודעים כי יחס גורר יחס, לטוב ולרע, לכן כדאי להפוך את מנהג יום הכיפורים, חשבון נפש וסליחות, לנוהג קבוע בחייכם.

"לחיות זה אחד הדברים הנדירים ביותר, רוב רובם של האנשים עלי אדמות רק מתקיימים." אוסקר ווילד

אאחל לכולנו חתימה טובה וצום קל ומועיל.

שי שטרן רי/מקס באר שבע 050-5599259

Related Posts