דירות להשקעה בבאר שבע, דירות שנמכרו בבאר שבע, השקעות נדלן, חדשות נדלן, מאמרים

רוצה להשקיע בנדל"ן אבל מתלבט איפה?

רוצה לדעת למה כדאי לך להשקיע דווקא בעיר באר שבע?
בשנים האחרונות, בעקבות התפתחותה וצמיחתה של בירת הנגב, היא הפכה לאחד ממוקדי העניין המרכזיים לשוק המשקיעים בנדל״ן.
בשנה האחרונה ניכר פער משמעותי בין כמות עסקאות הנדל״ן בבאר שבע לעומת הכמות בערים אחרות, בגלל היותה יעד אטרקטיבי להשקעה בארץ.

ההתפתחות בתחום התרבות, הבריאות, הספורט וכמובן המוסדות האקדמאיים בעיר שממשיכים להתרחב, משכו אל העיר בשנים האחרונות משקיעים רבים.
שר הבינוי והשיכון זאב אלקין אמר במהלך דיון עבודה על המשכו של הסכם הגג בבירת הנגב: "חיזוקה של באר שבע כעיר מטרופולין של הדרום הוא דבר הכרחי ועל כן היה לנו חשוב, לאחר שנתיים של קיפאון, להסיר חסמים ולאפשר את המשך הבנייה וההתפתחות של בירת הנגב. נעשית פה עבודה נפלאה על ידי ראש העיר רוביק דנילוביץ' ותפקידנו הוא להעמיד את כל הכלים האפשריים להמשך פיתוחה של העיר, על ידי שיווק מאסיבי יותר של יחידות דיור שייצור הגדלת היצע מול הביקוש ההולך וגובר".

אז למה בעצם כדאי להשקיע בבאר שבע?

תשואה גבוהה

למרות הצמיחה של העיר ועליית המחירים בשנים האחרונות, מחירי הדירות בבאר שבע עדיין נחשבים לבין הנמוכים בארץ, ונעים בין 350,000 ש״ח – 3,500,000 ש״ח, בהתאם לנכס. באזורי ההשקעה המחירים נעים בין 350,000 ש״ח – 1,000,000 ש״ח בלבד. מחירים אלו מאפשרים למשקיעים בעלי הון עצמי נמוך יחסית לקנות נכס ולקבל עליו תשואה גבוהה.

מחירים אטרקטיביים

למרות הצמיחה של העיר ועליית המחירים בשנים האחרונות, מחירי הדירות בבאר שבע עדיין נחשבים לבין הנמוכים בארץ, ונעים בין 350,000 ש״ח – 3,500,000 ש״ח, בהתאם לנכס. באזורי ההשקעה המחירים נעים בין 350,000 ש״ח – 1,000,000 ש״ח בלבד. מחירים אלו מאפשרים למשקיעים בעלי הון עצמי נמוך יחסית לקנות נכס ולקבל עליו תשואה גבוהה.

אוניברסיטת בן גוריון

כבר שנים רבות שאוניברסיטת בן גוריון מביאה לעיר סטודנטים רבים המחפשים להשכיר דירות בקרבת האוניברסיטה ומגדילים את הביקוש לדירות . האוניברסיטה לא מפסיקה להתפתח ולצמוח ויחד איתה כמות הסטודנטים שמגיעים לעיר, כתוצאה מהמוניטין של באר שבע כעיר סטודנטיאלית. האוניברסיטה מביאה לעיר כל שנה כ-20 אלף סטודנטים וכ-4,000 אנשי סגל, כך שברובו המוחלט של המקרים כלל הדירות בשכונות ב׳, ג׳ וד׳ מושכרות בכל שנה, ומספקות תחלופה רציפה של סטודנטים משנה לשנה. השכירות בשכונות אלו נעה בין 2,000 ש״ח ל6,000 ש״ח לדירה בכל חודש, בהתאם לגודל, למיקום ולמצב הדירה.

הסכם הגג

הסכם הגג
במסגרת החזון המשותף לממשלת ישראל ולעיריית באר-שבע לפיתוח בירת הנגב כמטרופולין במדינת ישראל סוכם על הסכם גג לשיווק של כ-20,000 יחידות דיור ב-5 השנים הקרובות, וכן הקמת שכונות חדשות בעיר. נוסף על כך, ההסכם כולל גם את השירותים התומכים ליחידות הדיור, כגון מוסדות חינוך וציבור, פארקים ומוקדי תרבות ופנאי. לפי רוביק דנילוביץ׳, ראש העיר: ״הסכם הגג מחזק ומבסס את באר שבע כעיר חזקה, מטרופוליטנית ואיכותית. המהלך לבניית יחידות הדיור באופי מגוון ואיכותי, מצטרף לתנופת הפיתוח של העיר המפתחת בתחומה – אקדמיה מובילה, היי-טק וסייבר, איכות חיים בסטנדרט גבוה, מוסדות חינוך מתקדמים וחיי תרבות ובילוי מגוונים. שיווק הדירות יכלול עוד משלב התכנון הקמה של מוסדות ציבור".
מטרת ההסכם היא לתת מענה לאוכלוסייה הצעירה באר שבע, וכן לתושבים החדשים שיגיעו לעיר בעקבות השכונות החדשות. במסגרת ההסכם מתפתחות בימים אלו שכונת הפארק, סיגליות ופסגת רמות, שמספקות פתרון דיור לזוגות צעירים שמעוניינים לרכוש דירה יד ראשונה.

פארק ההיי-טק גב ים

הפארק ממוקדם בסמוך לאוניברסיטת בן גוריון, בית החולים סורוקה וצמוד לתחנת רכבת צפון. הפארק צפוי לשנות משמעותית את מפת התעסוקה בבאר שבע ובנגב באופן כללי. כיום מאכלסים את שלושת הבניינים כ-70 חברות היי-טק וסטרטאפים בין לאומיים, ומעסיקות מעל 2,500 מהנדסים ועובדי היי-טק. בימים אלו מתרחשות עבודות ההקמה של בניין מס׳ 4. עם השלמתו של הפארק הוא צפוי לכלול כ-10,000 עובדי היי-טק. הפארק צפוי להפוך את באר שבע למרכז בינלאומי של פיתוח וחדשנות ויביא איתו תושבים רבים לעיר, שברצונם להתגורר בקרבת הפארק.

באר שבע כמרכז הארץ

מבחינה גאוגרפית, באר שבע ממוקמת במרכז הארץ, ומחברת בין הנגב והערבה לערי המרכז והשרון. העיר מציעה שירותי בריאות, תעסוקה, תרבות ובילוי לכלל תושבי הארץ ובאמצעות קווי הרכבת הרבים שמגיעים לעיר תוך זמן קצר הפכה לנגישה מאוד לביקור. הצפי הוא שבאר שבע תהפוך תוך שנים אחדות למטרופולין מרכזית ומפותחת ותמשוך אליה אוכלוסייה רבה.
במידה ותרצה לשמוע עוד פרטים אשמח שתשאיר פה למטה פלאפון או תיצור איתי קשר בפרטי ואשמח ללוות אותך בכל התהליך עד לרכישת הדירה שלך להשקעה!
בשביל עוד תוכן חינמי לגמרי בנושא נדל"ן והשקעות בבאר שבע עקוב אחריי בדף הפייסבוק שלי.

Related Posts